Siedziba Strzelińskiego Centrum Sportowo-Edukacyjnego mieści się w obiekcie Aquaparku „Granit” przy ul. Gen. L. Okulickiego 10, gdzie znajduje się kryty basen sportowy i basen rekreacyjny. Na hali basenowej można skorzystać z licznych atrakcji m.in. masaży wodnych i gejzerów, fontanny kaskadowej, leżanek i ławeczek powietrznych, jakuzzi z wodą słodką i słoną oraz 72m zjeżdżalni. W obiekcie mieści się również sauna fińska i parowa, siłowania oraz bar.

Centrum posiada również halę sportową wraz z siłownią przy ul. Staromiejskiej w Strzelinie oraz odkryty Basen Miejski i zespół boisk sportowych w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Miejskiego przy ul. Okrzei, a także dwa boiska wielofunkcyjne typu Orlik przy ul. Sienkiewicz oraz ul. Okulickiego.

Pod zarządem Strzelińskiego Centrum jest również Ośrodek Wypoczynku w Białym Kościele, na terenie którego zlokalizowane są domki campingowe i pole namiotowe. Ośrodek położony jest na skrzyżowaniu malowniczych tras wędrówek pieszych i rowerowych, nad dwoma sztucznymi zbiornikami wodnymi stwarzającymi dogodne warunki do wędkarstwa. W sezonie letnim na terenie ośrodka istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego.